MIASTO KIELCE

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Strona Archiwalna BIP

aktualna strona BIP Urzędu Miasta w Kielcach
(od dnia 01.01.2022 r.) to:

bipum.kielce.eu

Ogłoszenie o naborze

Prezydent Miasta Kielce

ogłasza konkurs na stanowisko

DYREKTORA MIEJSKIEGO URZĘDU PRACY
(podstawa prawna: art. 9 ust.5 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy)

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy

Organizacja i kierowanie pracami MUP polegające na zapewnieniu prawidłowego i terminowego wykonywania zadań, w tym:

1)      opracowywanie i aktualizowanie długookresowego programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy, wskazywanie priorytetów na dany rok budżetowy z uwzględnieniem źródeł finansowania, dokonywanie okresowych ocen wdrażania programu;

2)      pozyskiwanie i gospodarowanie środkami finansowymi na realizację zadań z zakresu aktywizacji lokalnego rynku pracy;

3)      udzielanie pomocy bezrobotnym i poszukującym pracy w znalezieniu pracy oraz pracodawcom w pozyskiwaniu pracowników;

4)      inicjowanie, organizowanie i finansowanie usług i instrumentów rynku pracy;

5)      opracowywanie analiz i sprawozdań, w tym prowadzenie monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych, oraz dokonywanie ocen dotyczących rynku pracy;

6)      inicjowanie i realizowanie przedsięwzięć mających na celu rozwiązanie lub złagodzenie problemów związanych z planowanymi zwolnieniami grup pracowników z przyczyn dotyczących zakładu pracy;

7)      współpraca z organem stanowiącym i wykonawczym Miasta Kielce, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Wojewódzkim Urzędem Pracy oraz Miejską Radą Zatrudnienia w zakresie promocji zatrudnienia oraz wykorzystania środków Funduszu Pracy;

8)       przygotowywanie i przeprowadzanie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy wynikające z przepisów ustaw, Statutu i Regulaminu Organizacyjnego Miejskiego Urzędu Pracy

Niezbędne
  • wykształcenie wyższe magisterskie,
  • studia podyplomowe z zakresu zarządzania w administracji publicznej
  • minimum 5-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w administracji publicznej,
  • co najmniej 3 letni staż pracy w publicznych służbach zatrudnienia lub co najmniej  5 letni staż pracy w innych instytucjach rynku pracy,
  • umiejętności organizacyjne w tym związane z zarządzaniem zespołami ludzkimi,
  • zdolność analitycznego myślenia i komunikatywność,
  • znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych oraz aktów wykonawczych,
  • umiejętność interpretacji przepisów prawnych,
  • dobra znajomość prawa UE i zasad wydatkowania środków pochodzących z funduszy UE oraz finansów publicznych.

Pożądane

1) wykształcenie prawnicze, ekonomiczne, administracyjne,
2) umiejętność działania w sytuacjach nieprzewidywalnych lub stresowych,
3) znajomość zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:
  • CV i list motywacyjny,
  • kopia dowodu osobistego lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających ww. staż pracy,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych,
  • oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie kandydata o nie skazaniu prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • oświadczenie kandydata o niekaralności zakazem zajmowania stanowisk kierowniczych w Urzędach organów władzy publicznej lub pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na poddanie się procedurze sprawdzającej do dopuszczenia do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne”,
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym,
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (druk do pobrania ze strony internetowej www.um.kielce.pl oraz w Biurze Obsługi Interesanta.

Informacja o metodach i technikach naboru

weryfikacja formalna i merytoryczna nadesłanych aplikacji i pracy pisemnej dotyczącej koncepcji funkcjonowania Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach,

test wiedzy i umiejętności,
rozmowa kwalifikacyjna,

sprawdzenie kompetencji kierowniczych.

Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną powiadomieni na piśmie o miejscu i terminie przeprowadzenia testu pisemnego.

W terminie 7 dni od dnia zakończenia egzaminu pisemnego, kandydatom dopuszczonym do rozmowy kwalifikacyjnej zostanie przekazane pisemne zawiadomienie o terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej.

Na stanowisko dyrektora zostanie powołana osoba, która uzyska najwyższą liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym, ale nie niższą niż 75 % punktów możliwych do uzyskania oraz otrzyma pozytywną opinię psychologa (członka Komisji), dotyczącą jej predyspozycji kierowniczych.

Dokumenty oraz pracę pisemną należy składać w terminie do dnia 30 października 2009 r. bezpośrednio w Wydziale Organizacyjnym, pokój Nr 148 lub przesłać pocztą (decyduje data stempla placówki pocztowej operatora publicznego).

Miejsce składania dokumentów
Urząd Miasta Kielce, pokój Nr 148
ul. Rynek 1
25-303 Kielce

Inne informacje:
Aplikacje otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data nadania lub wpływu do Urzędu). Dokumenty aplikacyjne można odbierać osobiście po zakończeniu procedury naboru w pok. 143. Dokumenty nie odebrane nie będą odsyłane. W przypadku składania kopii dokumentów powinny one być poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem.

Oferta powinna zawierać wskazanie stanowiska i komórki organizacyjnej, o które ubiega się kandydat.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (041) 3 676 152

Autor:  Michał Różycki Wydział Organizacyjny Osoba publikująca: Michał Różycki Wydział Organizacyjny
Data utworzenia:  19 październik 2009 11:38 Data publikacji:  19 październik 2009 11:38
Wersja:  1.0