MIASTO KIELCE

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Strona Archiwalna BIP

aktualna strona BIP Urzędu Miasta w Kielcach
(od dnia 01.01.2022 r.) to:

bipum.kielce.eu

Ogłoszenie o naborze

Prezydent Miasta Kielce

ogłasza konkurs na stanowisko

DYREKTORA MIEJSKIEGO URZĘDU PRACY

(podstawa prawna: art. 9 ust.5ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy)

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy

Organizacja i kierowanie pracami MUP polegające na zapewnieniu prawidłowego i terminowego wykonywania zadań, w tym:
1)    opracowywanie i aktualizowanie długookresowego programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy, wskazywanie priorytetów na dany rok budżetowy z uwzględnieniem źródeł finansowania, dokonywanie okresowych ocen wdrażania programu;
2)    pozyskiwanie i gospodarowanie środkami finansowymi na realizację zadań z zakresu aktywizacji lokalnego rynku pracy;
3)    udzielanie pomocy bezrobotnym i poszukującym pracy w znalezieniu pracy oraz pracodawcom w pozyskiwaniu pracowników;
4)     inicjowanie, organizowanie i finansowanie usług i instrumentów rynku pracy;
5)    opracowywanie analiz i sprawozdań, w tym prowadzenie monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych, oraz dokonywanie ocen dotyczących rynku pracy;
6)     inicjowanie i realizowanie przedsięwzięć mających na celu rozwiązanie lub złagodzenie problemów związanych z planowanymi zwolnieniami grup pracowników z przyczyn dotyczących zakładu pracy;
7)     współpraca z organem stanowiącym i wykonawczym Miasta Kielce, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Wojewodą Świętokrzyskim, Wojewódzkim Urzędem Pracy oraz Miejską Radą Zatrudnienia w zakresie promocji zatrudnienia oraz wykorzystania środków Funduszu Pracy.

Wymagania niezbędne:

1)    wykształcenie wyższe magisterskie – prawnicze, ekonomiczne lub z zakresu administracji,
2)    studia podyplomowe z zakresu zarządzania w administracji publicznej;
3)    minimum 5-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w administracji publicznej;
4)    co najmniej 3-letni staż pracy w publicznych służbach zatrudnienia lub co najmniej 5-letni staż pracy w innych instytucjach rynku pracy;
5)    znajomość prawa pracy;
6)    znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych oraz aktów wykonawczych;
7)    znajomość zagadnień związanych ze stanowiskiem pracy, wynikających z przepisów prawa, Statutu i Regulaminu Organizacyjnego Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach;
8)    dobra znajomość prawa UE i zasad wydatkowania środków pochodzących z funduszy UE oraz finansów publicznych;
9)    znajomość zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego;
10)    biegła znajomość aplikacji „SI PULS” lub „SYRIUSZ Std.”.

Wymagania pożądane:

1)    umiejętności organizacyjne, w tym związane z zarządzaniem zespołami ludzkimi;
2)    umiejętność działania w sytuacjach nieprzewidywalnych lub stresowych;
3)    zdolność analitycznego myślenia i komunikatywność.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

1)    CV i list motywacyjny;
2)    kopia dowodu osobistego lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego;
3)    kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
4)    kopie dokumentów potwierdzających ww. staż pracy;
5)    oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji;
6)    oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych;
7)    oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych;
8)    oświadczenie kandydata o nie skazaniu prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
9)    oświadczenie kandydata o niekaralności zakazem zajmowania stanowisk kierowniczych w Urzędach organów władzy publicznej lub pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi;
10)    oświadczenie o wyrażeniu zgody na poddanie się procedurze sprawdzającej do dopuszczenia do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne”;
11)    zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym;
12)    kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (druk do pobrania ze strony internetowej www.um.kielce.pl oraz w Biurze Obsługi Interesanta;
13)    praca pisemna, dotycząca koncepcji funkcjonowania Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Informacja o metodach i technikach naboru:

1)    weryfikacja formalna i merytoryczna nadesłanych aplikacji i pracy pisemnej dotyczącej koncepcji funkcjonowania Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach;
2)    test wiedzy i umiejętności;
3)    rozmowa kwalifikacyjna;
4)    sprawdzenie kompetencji kierowniczych.

Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną powiadomieni na piśmie o miejscu i terminie przeprowadzenia testu pisemnego i rozmowy kwalifikacyjnej.
Na stanowisko dyrektora zostanie powołana osoba, która uzyska najwyższą liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym, ale nie niższą niż 75 % punktów możliwych do uzyskania oraz otrzyma pozytywną opinię psychologa (członka Komisji), dotyczącą jej predyspozycji kierowniczych. Dokumenty oraz pracę pisemną należy składać w terminie do dnia 13 kwietnia 2010 r. bezpośrednio w Wydziale Organizacyjnym, pokój Nr 148 (decyduje data wpływu do Urzędu).

Miejsce składania dokumentów
Urząd Miasta Kielce, pokój Nr 148
ul. Rynek 1
25-303 Kielce

Inne informacje:

Dokumenty aplikacyjne należy składać w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Nabór na dyrektora MUP”. Ww. dokumenty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane, można je odbierać osobiście po zakończeniu procedury naboru w pokoju Nr 143 (nie odebrane nie będą odsyłane). W przypadku składania kopii dokumentów powinny one być poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (041) 3 676 143

Autor:  Tamara Krężel Wydział Organizacyjny Osoba publikująca: Tamara Krężel Wydział Organizacyjny
Data utworzenia:  31 marzec 2010 12:24 Data publikacji:  31 marzec 2010 12:32
Wersja:  1.0