MIASTO KIELCE

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Strona Archiwalna BIP

aktualna strona BIP Urzędu Miasta w Kielcach
(od dnia 01.01.2022 r.) to:

bipum.kielce.eu

Ogłoszenie o naborze

Prezydent Miasta Kielce
ogłasza konkurs na stanowisko
DYREKTORA MIEJSKIEGO URZĘDU PRACY
(podstawa prawna: art. 9 ust.5 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy)

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy
 Organizacja i kierowanie pracami MUP polegające na zapewnieniu prawidłowego i terminowego wykonywania zadań, w tym:
1)      opracowywanie i aktualizowanie długookresowego programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy, wskazywanie priorytetów na dany rok budżetowy z uwzględnieniem źródeł finansowania, dokonywanie okresowych ocen wdrażania programu;
2)      pozyskiwanie i gospodarowanie środkami finansowymi na realizację zadań z zakresu aktywizacji lokalnego rynku pracy;
3)      udzielanie pomocy bezrobotnym i poszukującym pracy w znalezieniu pracy oraz pracodawcom w pozyskiwaniu pracowników;
4)      inicjowanie, organizowanie i finansowanie usług i instrumentów rynku pracy;
5)      opracowywanie analiz i sprawozdań, w tym prowadzenie monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych, oraz dokonywanie ocen dotyczących rynku pracy;
6)       inicjowanie i realizowanie przedsięwzięć mających na celu rozwiązanie lub złagodzenie problemów związanych z planowanymi zwolnieniami grup pracowników z przyczyn dotyczących zakładu pracy;
7)       współpraca z organem stanowiącym i wykonawczym Miasta Kielce, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Wojewodą Świętokrzyskim, Wojewódzkim Urzędem Pracy oraz Miejską Radą Zatrudnienia w zakresie promocji zatrudnienia oraz wykorzystania środków Funduszu Pracy.

Wymagania niezbędne:
1)      wykształcenie wyższe magisterskie – prawnicze, ekonomiczne lub z zakresu administracji,
2)      minimum 5-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w administracji publicznej;
3)      co najmniej 3-letni staż pracy w publicznych służbach zatrudnienia lub co najmniej 5-letni staż pracy w innych instytucjach rynku pracy;
4)      znajomość ustawy opromocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
5)      znajomość prawa pracy;
6)      znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych oraz aktów wykonawczych;
7)      znajomość kodeksu postępowania administracyjnego,
8)      znajomość zagadnień związanych ze stanowiskiem pracy, wynikających z przepisów prawa, Statutu i Regulaminu Organizacyjnego Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach;
9)      dobra znajomość prawa UE i zasad wydatkowania środków pochodzących z funduszy UE oraz finansów publicznych;
10)    znajomość zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Wymagania pożądane:
1)      umiejętności organizacyjne, w tym związane z zarządzaniem zespołami ludzkimi;
2)      umiejętność działania w sytuacjach nieprzewidywalnych lub stresowych;

3)      zdolność analitycznego myślenia i komunikatywność.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:
1)      CV i list motywacyjny;
2)      kopia dowodu osobistego lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego;
3)      kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
4)      kopie dokumentów potwierdzających ww. staż pracy;
5)      oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji;
6)      oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych;
7)      oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych;
8)      oświadczenie kandydata o nie skazaniu prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
9)      oświadczenie kandydata o niekaralności zakazem zajmowania stanowisk kierowniczych w Urzędach organów władzy publicznej lub pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi;
10)    oświadczenie o wyrażeniu zgody na poddanie się procedurze sprawdzającej do dopuszczenia do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne”;
11)    zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym;
12)    kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (druk do pobrania ze strony internetowej www.um.kielce.pl oraz w Biurze Obsługi Interesanta;
13)    praca pisemna, dotycząca koncepcji funkcjonowania Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Informacja o metodach i technikach naboru:

1)      weryfikacja formalna i merytoryczna nadesłanych aplikacji i pracy pisemnej dotyczącej koncepcji funkcjonowania Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach;
2)      test wiedzy i umiejętności;
3)      rozmowa kwalifikacyjna;
4)      sprawdzenie kompetencji kierowniczych.

Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną powiadomieni na piśmie o miejscu i terminie przeprowadzenia testu pisemnego i rozmowy kwalifikacyjnej.
Na stanowisko dyrektora zostanie powołana osoba, która uzyska najwyższą liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym, ale nie niższą niż 75 % punktów możliwych do uzyskania oraz otrzyma pozytywną opinię psychologa (członka Komisji), dotyczącą jej predyspozycji kierowniczych.
Dokumenty oraz pracę pisemną należy składać w terminie do dnia 3 marca 2011 r. bezpośrednio w Wydziale Organizacyjnym, pokój Nr 148 lub przesłać pocztą (decyduje data stempla placówki pocztowej operatora publicznego).

Miejsce składania dokumentów
Urząd Miasta Kielce, pokój Nr 148
ul. Rynek 1
25-303 Kielce
Inne informacje:
Dokumenty aplikacyjne należy składać w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Nabór na dyrektora MUP”. Ww. dokumenty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane, można je odbierać osobiście po zakończeniu procedury naboru w pokoju Nr 143 (nie odebrane nie będą odsyłane). W przypadku składania kopii dokumentów powinny one być poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (41) 36 76 152

Autor:  Agnieszka Szymonek Osoba publikująca: Agnieszka Szymonek Wydział Organizacyjny
Data utworzenia:  15 luty 2011 10:16 Data publikacji:  15 luty 2011 10:16
Wersja:  1.0