MIASTO KIELCE

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Strona Archiwalna BIP

aktualna strona BIP Urzędu Miasta w Kielcach
(od dnia 01.01.2022 r.) to:

bipum.kielce.eu

 

 

 

«Powrót

Obwieszczenie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

Prezydent Miasta Kielce zawiadamia Strony postępowania o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia pn.: „Budowa stacjonarnego węzła betoniarskiego wraz z infrastrukturą techniczną i instalacjami oraz magazynem kruszyw"

Kielce, dnia 11 lutego 2019 r.

UKŚ-IV.6220.2.2019

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania

Na podstawie art. 9, art. 10 § 1, art. 49, art. 61 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2096), w związku z art. 73 ust. 1 i art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2018r., poz. 2081),


Prezydent Miasta Kielce zawiadamia Strony postępowania o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia pn.:
„Budowa stacjonarnego węzła betoniarskiego wraz z infrastrukturą techniczną
i instalacjami oraz magazynem kruszyw". Ww. przedsięwzięcie planowane jest do realizacji na części działki nr ewid. 1043/2 obręb 0020.

Postępowanie prowadzone jest na wniosek z dnia 28 stycznia 2019 r., złożony przez Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o.

Przedmiotowe przedsięwzięcie zakwalifikowano do przedsięwzięć, o których mowa w art. 71 ust. 2 pkt 2 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, tj. mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, wymienionych w § 3 ust. 1 pkt 21 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 71).
Jednocześnie informuję, że tut. organ pismem znak: UKŚ-IV.6220.2.2019, z dnia 11 lutego 2019r., na podstawie art. 50 ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego, wezwał inwestora do uzupełnienia danych zawartych w karcie informacyjnej przedsięwzięcia.

Ponadto na podstawie art. 36 § 1 i 2 Kodeksu postępowania administracyjnego, w związku z art. 65 ust. 1 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko informuję o przedłużeniu postępowania administracyjnego i terminu załatwienia przedmiotowej sprawy ze względu na konieczność uzupełnienia przez inwestora danych zawartych w karcie informacyjnej przedsięwzięcia, a następnie uzyskania opinii, co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach oraz Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
W związku z powyższym wydanie postanowienia, o którym mowa w art. 63 ust. 1 i 2 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, tj. postanowienia w sprawie obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko nastąpi w terminie 14 dni od daty otrzymania przez tut. organ ww. opinii.
Termin wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w chwili obecnej nie jest możliwy do określenia, zależy on bowiem m.in. od tego, czy dla przedmiotowego przedsięwzięcia stwierdzony zostanie obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w toku niniejszego postępowania:
 w przypadku stwierdzenia przez tut. organ w ww. postanowieniu braku konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, decyzja w sprawie zostanie wydana w terminie do 21 dni od daty wydania ww. postanowienia. Termin ten jest związany z koniecznością zawiadomienia wszystkich Stron postępowania o zebraniu całości materiału dowodowego i możliwości wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań przed wydaniem decyzji w sprawie (art. 10 § 1 ww. ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego);
 w przypadku stwierdzenia przez tut. organ konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach nastąpi po przedłożeniu przez Wnioskodawcę raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, przeprowadzeniu procedury oceny oddziaływania na środowisko z udziałem społeczeństwa, uzyskaniu koniecznych uzgodnień i opinii, a następnie po zawiadomieniu stron o zebraniu całości materiału dowodowego i możliwości wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań przed wydaniem decyzji (art. 10 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego).
Zgodnie z art. 28 Kodeksu postępowania administracyjnego stroną jest każdy, czyjego interesu prawnego lub obowiązku dotyczy postępowanie, albo kto żąda czynności organu ze względu na swój interes prawny lub obowiązek.
Liczba stron przedmiotowego postępowania przekracza 20, wobec czego, zgodnie z art. 74 ust. 3 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, stosuje się przepis art. 49 Kodeksu postępowania administracyjnego, tj. zawiadamianie stron o decyzjach i innych czynnościach organu administracji publicznej przez obwieszczenie podawane do publicznej wiadomości. W takim przypadku doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.
Zgodnie z art. 10 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, strony mają prawo do czynnego udziału w każdym stadium postępowania oraz możliwość wypowiedzenia się przed wydaniem decyzji, co do zebranych materiałów, dowodów i zgłoszonych żądań.
Zgodnie z art. 73 § 1 ww. ustawy strony mają prawo do wglądu w akta sprawy oraz sporządzania z nich notatek, kopii lub odpisów (kserokopii, zdjęć). Strony mogą również żądać uwierzytelnienia odpisów lub kopii akt sprawy lub wydania z tych akt uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony. Uwagi oraz wnioski bądź zastrzeżenia, co do zebranych w tej sprawie materiałów można wnieść pisemnie, telegraficznie, za pomocą telefaksu, ustnie do protokołu, a także za pomocą innych środków komunikacji elektronicznej przez elektroniczną skrzynkę podawczą tut. organu (ePUAP – elektroniczna platforma usług administracji publicznej, np. poprzez odnośnik ePUAP na stronie www.um.kielce.pl).
Z dokumentacją w przedmiotowej sprawie zainteresowane Strony mogą zapoznać się w Wydziale Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem Urzędu Miasta Kielce, ul. Strycharska 6, pok. 308, w godzinach pracy Urzędu (od poniedziałku do piątku, w godzinach 730 - 1530). Wgląd w akta sprawy nie jest obowiązkowy.

Pouczenie:
1) zgodnie z art. 35 § 3 i 5 Kodeksu postępowania administracyjnego:
 załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania,
 do terminów załatwienia spraw nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania, okresu trwania mediacji oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo przyczyn niezależnych od organu;
2) zgodnie z art. 37 §1 Kodeksu postępowania administracyjnego – stronie służy prawo do wniesienia ponaglenia, jeżeli:
 nie załatwiono sprawy w terminie określonym w art. 35 lub przepisach szczegółowych ani w terminie wskazanym zgodnie z art. 36 § 1 (bezczynność),
 postępowanie jest prowadzone dłużej niż jest to niezbędne do załatwienia sprawy (przewlekłość).
Ponaglenie winno zawierać uzasadnienie i wnosi się je do:
 organu wyższego stopnia (tj. Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach) za pośrednictwem organu prowadzącego postępowanie,
 organu prowadzącego postępowanie – jeżeli nie ma organu wyższego stopnia.
Organ prowadzący postępowanie jest obowiązany przekazać ponaglenie organowi wyższego stopnia bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 7 dni od daty jego otrzymania. Organ przekazuje ponaglenie wraz z niezbędnymi odpisami akt sprawy. Odpisy mogą zostać sporządzone w formie dokumentu elektronicznego. Przekazując ponaglenie, organ jest obowiązany ustosunkować się do niego. Organ, do którego wniesiono ponaglenie, rozpatruje je w terminie 7 dni od jego otrzymania, wydając postanowienie.
3) zgodnie z art. 41 Kodeksu postępowania administracyjnego w toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ prowadzący postępowanie o każdej zmianie swojego adresu, w tym adresu elektronicznego. W razie zaniedbania tego obowiązku doręczenie pisma pod dotychczasowym adresem ma skutek prawny.
Data publicznego ogłoszenia: 12 lutego 2019 r.
 


Autor:  Mirosława Micek GKŚ Osoba publikująca: Mirosława Micek GKŚ
Data utworzenia:  12 luty 2019 11:09 Data publikacji:  12 luty 2019 11:09
Wersja:  1.0