MIASTO KIELCE

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

 

 

Widok zawartości stron

Projekty

 

Projekty wynikające ze współpracy z miastami partnerskimi i zaprzyjaźnionymi

 

 

 

Projekty zrealizowane

Polsko - Węgierskie Spotkania z Historią

W dniach 4-6 października 2016 roku miasto Kielce gościło kilkunastoosobową delegację młodzieży i włodarzy z partnerskiej XXI dzielnicy Budapesztu – Czepel. Goście zostali zaproszeni w związku z 60. rocznicą buntów społecznych, mających miejsce w Polsce i na Węgrzech.

więcej na temat projektu...

European Communication Across Cultures

Projekt  był realizowany w dniach 7 - 11 września 2015 r. a wśród uczestników znajdowała się grupa młodzieży z Kielc oraz miast partnerskich i zaprzyjaźnionych: Gotha (Niemcy), Budapesztu-Czepel (Węgry), Bacău (Rumunia), Winnicy (Ukraina) oraz Vinicy (Macedonia).

więcej na temat projektu...

IX Letnia Szkoła Kultury, Historii i Języka Polskiego

Dziewiąta edycja przedsięwzięcia pn.: „IX Letnia Szkoła Kultury, Historii i Języka Polskiego" odbyła się w dniach 02-15 lipca 2015 roku w Kielcach. Udział w przedsięwzięciu wzięła 44-osobowa grupa polskiej młodzieży z Winnicy na Ukrainie oraz z Wilna. Projekt otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach realizacji zadania publicznego pn.: „Wspieranie oświaty polonijnej w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz organizowania kolonii i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży".

więcej na temat projektu...

Sieć miast europejskich dla tworzenia klimatu przyjaznego przedsiębiorczości

Projekt "Sieć miast europejskich dla tworzenia klimatu przyjaznego przedsiębiorczości" (EUROPEAN CITIES NETWORK FOR BUSINESS FRIENDLY ENVIRONMENT - EUC4BIZ) był realizowany do lutego 2015 r.

więcej na temat projektu...

Jobtown Europejska sieć dla lokalnego partnerstwa na rzecz polepszenia i zwiększenia szans zatrudnienia młodzieży

Projekt był realizowany w ramach lokalnego partnerstwa stworzonego przez przedstawicieli administracji publicznej, instytucji wspierania rynku pracy oraz organizacji pozarządowych, reprezentujących 11 europejskich miast.

więcej na temat projektu...

Zjednoczeni poprzez trudną historię

W dniach 14 - 19 września 2010 w Kielcach odbywał się zorganizowany przez Referat Współpracy z Zagranicą projekt zatytułowany "Zjednoczeni poprzez trudną historię" skierowany do młodzieży z miast partnerskich Kielc. Projekt kładł szczególny nacisk na pogłębianie relacji partnerskich, budowanie przyjaźni na bazie pozytywnych doświadczeń. Spotkania zakładały szczerą, odważną rozmowę o naszej wspólnej, często tragicznej, europejskiej przeszłości.

więcej na temat projektu...

 

Szabaton

Wyjątkowe wydarzenie religijno-kulturalne Szabaton odbywało się w naszym mieście w dniach 16 - 17.10.2009. Kielce przez dwa dni stały się miastem modlitwy, dyskusji, wystaw, koncertów i spektakli poświęconych kulturze żydowskiej. Uczestników tego wydarzenia przywitał dziś w ratuszu prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

więcej na temat projektu...

Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej "Partille Cup" w Szwedzkim Goeteborgu
W dniach 30.06-06.07.2009 r. 14–osobowa drużyna dziewcząt uczących się w klasie sportowej o profilu piłka ręczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Kielcach na Barwinku wzięła udział w największym na świecie młodzieżowym turnieju piłki ręcznej „PARTILLE CUP" w Goeteborgu, Szwecja (www.partillecup.com).

więcej na temat projektu...

 

I Międzynarodowy Kongres Młodych "Jan Paweł II z Młodymi"

 

 

Od 5 do 10 czerwca 2009 przebywały w Kielcach trzy grupy młodzieżowe z miast partnerskich Kielc – Gotha (Niemcy), Winnica (Ukraina) oraz Ramla (Izrael). Młodzież uczestniczyła w organizowanym przez Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie" I Międzynarodowym Kongresie Młodych – „Jan Paweł II z Młodymi".

więcej na temat projektu...

 

 

Samorządowe Tygrysy Europy

Projekt jest przedsięwzięciem partnerskim realizowanym przez Urząd Miasta Kielce, Polska i Urząd Miasta Winnica, Ukraina. Obecna sytuacja na Ukrainie wymaga przeprowadzenia reformy administracyjnej. Dlatego też, w celu dobrego przygotowania samorządów ukraińskich do nadchodzących zmian, konieczne jest podpatrywanie oraz wykorzystywanie doświadczeń z krajów po transformacji ustrojowej i akcesji z UE.

więcej na temat projektu...

 

Ręka w Rękę z Piłką Ręczną ( 24 - 26 października 2008 r.)

Urząd Miasta w Kielcach wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 16 i Kieleckim Stowarzyszeniem Sportowym był organizatorem Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych i Młodziczek w ramach projektu "Ręka w rękę z piłką ręczną" finansowanego ze środków Unii Europejskiej. W turnieju rywalizowały będą drużyny z Kielc oraz z miast partnerskich: Winnica z Ukrainy, Budapeszt-Czepel z Węgier i Sandviken ze Szwecji. Zawody rozgrywane były w dniach 24 - 26 października 2008 r. w hali sportowej przy ul. Bocznej w Kielcach.

więcej na temat projektu...

Jesienny Uniwersytet Trzeciego Wieku ( 15 - 25 października 2005 r.)

Miasto Kielce w dniach 15-25 października 2005 r. gościło seniorów z zaprzyjaźnionych europejskich miast. W dziesięciodniowym spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy z Gotha (Niemcy), Winnicy (Ukraina), Orange (Francja), Budapesztu Czepel (Węgry) oraz Sandviken (Szwecja). Projekt taki służył integracji obywateli w ramach partnerstwa między bliźniaczymi miastami Kielc.

więcej na temat projektu...

Weekend Partnerstwa ( 19 - 22 października 2005 r.)

Delegacje miast partnerskich Kielc: Budapesztu Czepel z Węgier, Gotha z Niemiec, Orange z Francji, Sandviken ze Szwecji i Winnicy z Ukrainy gościły w Kielcach w dniach 20-22 października 2005 r.
W programie około 20 zagranicznych gości znalazło się zwiedzanie Kielc, w tym wizyta w Muzeum Sztuki Sakralnej oraz Muzeum Narodowym, gdzie wystawiana była ekspozycja „Sztuka kielecka po 1945 roku". Delegaci odwiedzili również Sandomierz oraz mieli okazję posłuchać koncertu w Filharmonii Świętokrzyskiej.

więcej na temat projektu...

Forum Gospodarcze "Millennium Gate" ( kwiecień 2004 r.)

"Millennium Gate" - to projekt realizowany przez Urząd Miasta Kielce, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC Komitet Lokalny Kielce oraz Staropolską Izbę Przemysłowo - Handlową w celu stworzenia pola do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązania kontaktów gospodarczych pomiędzy przedsiębiorcami kieleckimi oraz firmami z Ukrainy.

więcej na temat projektu...


Autor:  Grzegorz Wdowiak Wydział Kultury, Sportu i Promocji Miasta Osoba publikująca: Grzegorz Wdowiak Wydział Kultury, Sportu i Promocji Miasta
Data utworzenia:  16 marzec 2009 10:50 Data publikacji:  22 listopad 2018 13:47
Wersja:  2.4