MIASTO KIELCE

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

 

 

Widok zawartości stron

Taizhou (Chiny)

Taizhou jest utworzoną w 1994 r. dynamicznie rozwijającą się aglomeracją położoną w środkowej części wybrzeża Morza Wschodnio – Chińskiego w prowincji Zhjiang.

Kontakt pomiędzy Taizhou i Kielcami nawiązany został za pośrednictwem Polsko Chińskiej Fundacji Promocji Kultury i Sztuki Dong Feng, która zainicjowała dotychczas wymianę kulturalną, naukową i sportową pomiędzy miastami.  

Polska, jako ważny partner handlowy Taizhou, w 2009 roku utrzymywała poziom handlu eksportowego i importowego z Taizhou na poziomie 145.26 miliona USD. W 2010 roku 609 firm z Taizhou eksportowało produkty do Polski, takie jak krany, zawory, motocykle, meble, części samochodowe, wyroby miedziane, pompy wodne czy oświetlenie. Dzięki prostym procedurom aplikacyjnym dla inwestycji zagranicznych, miasto skutecznie współzawodniczy na rynku inwestycji.

Współpraca oparta jest na podstawie Umowy o ustanowieniu partnerskiej współpracy podpisanej w dniu 11 października 2016 r. pomiędzy Burmistrzem Taizhou  - panem Zhang Bing, a Prezydentem Kielc – Wojciechem Lubawskim.

Informacje nt współpracy Miasta Kielce z miastem Taizhou w Chinach dostępne są na stronie:

http://www.um.kielce.pl/wspolpraca_z_zagranica/miasta-partnerskie/taizhouchiny/

Mer Mr. Zhang Xiaoqiang

Przewodniczący Komitetu Partii Taizhou  Ms.Chen Yijun


Autor:  Grzegorz Wdowiak Wydział Kultury, Sportu i Promocji Miasta Osoba publikująca: Grzegorz Wdowiak Wydział Kultury, Sportu i Promocji Miasta
Data utworzenia:  10 sierpień 2016 14:23 Data publikacji:  11 grudzień 2018 09:30
Wersja:  1.8